Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden gece yarısı açıklama

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünde kadro bekleyen taşeron işçilerin güvenlik soruşturmaları gerekçe gösterilerek kadroya geçiş süresinin uzatıldığına dair yaptığımız haber sonrasında ilgili müdürlükten gece yarısı yazılı bir açıklama yapıldı.

banner269

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden gece yarısı açıklama

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünde kadro bekleyen taşeron işçilerin güvenlik soruşturmaları gerekçe gösterilerek kadroya geçiş süresinin uzatıldığına dair yaptığımız haber sonrasında ilgili müdürlükten gece yarısı yazılı bir açıklama yapıldı.

29 Mart 2018 Perşembe 08:53
Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden gece yarısı açıklama

Samsun haber - Samsun İl Sağlık Müdürlüğü yapılan bu haberler sonrasında gece yarısı bir açıklama yaptı. İşte gelen o açıklama:

 Bazı yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında Müdürlüğümüz tarafından Taşeron İşçilerin Sürekli İşçi Olarak Kadroya geçirilme sürecine dair şirket çalışanlarımızın özlük haklarını korumayı amaçlayan ve bir ön çalışma olarak hazırlanan yazı taslağı hakkında yapılan olumsuz, yorum ve paylaşımlara dair bir açıklama yapılması ihtiyacı hâsıl olmuştur. 

Taşeron düzenlemesini içeren 696 sayılı KHK nın 127 nci maddesiyle 375 sayılı KHK ya eklenen geçici 25 inci maddeye dayanılarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çıkarılan 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24. Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar” hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde çalışan işçilerimizin sürekli işçi kadrosuna geçiş işlemleri, belirlenen takvime bağlı olarak sorunsuz şekilde yürütülmektedir.
Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere; bu süreç kapsamında şirket çalışanlarımızın başvuruları alınmış, itirazları değerlendirilmiş, sınava girecek çalışanların kesin listeleri oluşturulmuş ve kurulan komisyonlar marifetiyle mevzuatın belirlediği süre olan 3 Mart – 23 Mart tarihleri arasında sınavları yapılmış, böylece idaremizin sorumluluğunda olan iş ve işlemler tamamlanmıştır. 
Ancak; kesin kabul listelerinin belirlenmesinde en önemli değerlendirme kriterlerinden biri olan ve ülkemizin içinden geçtiği hassas dönem gereği büyük bir özen ve dikkatle yapılması önem arzeden güvenlik arşiv araştırma çalışmaları, diğer illerimizde olduğu gibi ilimizde de an itibariyle tamamlanamamış olup, tamamlanması için ilgili kurumlar tarafından olağanüstü çaba sarfedildiği malumunuzdur. 
Ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz Hain Darbe Teşebbüsünün hala taze olan acı anıları da dikkate alındığında bu güvenlik soruşturmalarının önemi hepimiz için bir kat daha artmaktadır. 
Hal böyle iken; belirtilen süreçlerde idarelerin inisiyatifi dışında yaşanacak olası bir gecikme ihtimaline karşılık, işçi kardeşlerimiz düşünülerek mağduriyet oluşmaması amacıyla, kadroya geçiş işlemlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanıncaya kadar sürecin yüklenici firmalar ile koordinasyon dâhilinde yürütülmeye devam edilmesi noktasından hareketle tedbiren hazırlanan ve imza edilmediği için ilgili firmalara yasal tebligatı da yapılmayan bir metin taslağı kurumumuz bünyesinde hazırlanmıştır.
Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında resmiliği veya geçerliliği teyit edilmeden yapılan haberlerin kaynağı bu yazı taslağıdır.    
Şirket personeli kardeşlerimizin kadroya geçiş sürecinin tamamlanmasıyla ilgisi olmayan (ki başvuru ve sınav süreci artık tamamlanmıştır) tamamen iyi niyetle, personellerimizin özlük haklarının korunmasını hedefleyen, tedbir amaçlı olarak hazırlanmış taslak metin, bu hassas ortamda işçi kardeşlerimizin kadro sevincine gölge düşürecek şekilde sanki çalışmalarda bir aksaklık varmış yaklaşımıyla yayın organlarına ve sosyal medyaya aktarılmıştır.
Samsun il Sağlık Müdürlüğü olarak, yıllardır hastanelerimizde ve sağlık tesislerimizde hasta ve yakınlarına daha iyi hizmet verilmesi için emek sarf eden şirket personeli kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzun, bu nedenle sürecin başından sonuna kadar yürütülen çalışmalara büyük bir titizlikle eğildiğimizin tüm kamuoyu ve çalışanlarımız tarafından bilinmesini istiyoruz. 
Yanlış anlama veya değerlendirme sonucunda yapıldığına inandığımız söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı, dolayısı ile taşeron işçilerimizin kadroya geçiş takviminde idaremizin tasarrufundan kaynaklanan herhangi bir gecikme veya ertelemenin mevzubahis olmadığı hususu;
Kamuoyuna önemle ve saygıyla duyurulur. 

 

Son Güncelleme: 29.03.2018 16:15
Anahtar Kelimeler:
Samsun HaberSamsun
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sureyya 2018-03-29 22:47:56

Sadece samsun deyil bugun itibarıyle istanbulda da aynı suresız beklesıs var bukadar bekledık herseyın hayırlısı olsun uzgunum sadece