Samsun'da bakanlığa personel alımı! Başvuru şartları ve kontenjanlar nelerdir? 

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere Samsun'da 13 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları nelerdir? Boş kontenjanlar hangileridir? Haberimizin detayında...

banner269

Samsun'da bakanlığa personel alımı! Başvuru şartları ve kontenjanlar nelerdir? 

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere Samsun'da 13 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları nelerdir? Boş kontenjanlar hangileridir? Haberimizin detayında...

02 Ekim 2019 Çarşamba 19:53
Samsun'da bakanlığa personel alımı! Başvuru şartları ve kontenjanlar nelerdir? 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor. Bakanlığın resmi internet sayfası, Devlet Personel Başkanlığı, Resmi Gazete ve çeşitli basın yayın kuruluşları aracılığı ile yayımlanan personel alımı duyurusunda alımla ilgili, "Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Usul ve Esasları hükümleri çerçevesinde aşağıda unvanı, bölümü, puan türü, yeri ve adedi belirtilen boş pozisyonlara, 2018 yılı KPSS (B) grubu puanı esas alınarak, yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre, toplam 785 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır." ifadelerine yer verilmiş, kütüphaneci, arkeolog, müze araştırmacısı, mühendis, şehir plancısı, tekniker, mütercim unvanları için alım yapılacağı belirtilmişti. Mütercim-Tercüman unvanı için 20, Tekniker unvanı için 50, Şehir Plancısı unvanı için 50, Mimar için 65, Mühendis unvanı için 50, Müze araştırmacısı unvanı için 25, Arkeolog alımı için 25, Kütüphaneci alımı için 500 kişilik kontenjan ayrıldığına dikkat çekilen duyuruda şehirlere göre kontenjan dağılımı da yer aldı. 

SAMSUN'DA ALIM YAPILACAK KONTENJANLAR

•Kütüphaneci: 9
•Şehir Plancısı: 1
•Tekniker
-Elektrik: 1
-Makine: 1 
•Müze Araştırmacısı
-Sanat Tarihçisi: 1

GENEL KONTENJANLDAR

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

BAŞVURU İŞLEMLERİ 9 EKİM'E KADAR ONLİNE YAPILACAK 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 785 kamu personeli alımı için online başvurular 25 Eylül 2019 tarihinde başlamıştı. Adaylar , başvurularını 9 Ekim 2019 tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler. Başvuru sürecine dair yapılan resmi bilgilendirmede, "Sınav başvuruları Sınav Başvuru Sisteminin 25/09/2019 tarihinde açılmasıyla başlayacak ve 09/10/2019 tarihi saat 23:59’da kapanacaktır. Bu tarihten sonra sistem kesinlikle açılmayacak ve elektronik ortamda yapılmayan, posta ya da bizzat veya diğer kişiler aracılığıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Giriş sınavına katılacak adayların listesi Bakanlık (www.kulturturızm.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecektir. En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır. Sınava katılma hakkı elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Adaylar, giriş sınavına katılacakların listesine, isim listelerinin Bakanlık internet sitesinde ilanından itibaren beş gün içinde, gerekçeleriyle birlikte, Personel Dairesi Başkanlığına yazılı olarak itiraz edebileceklerdir. Adaylar ancak bir pozisyon unvanının sınavına başvurabilecektir." uyarısı yer aldı.

Kaynak: Kamu Bülteni
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.