banner388
banner390

Üniversiteye 206 personel alımı yapılacak

Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamada, 206 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyruldu.

banner269

Üniversiteye 206 personel alımı yapılacak

Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamada, 206 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyruldu.

26 Kasım 2020 Perşembe 22:47
Üniversiteye 206 personel alımı yapılacak

Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamada, üniversiteye sağlık teknikeri, hemşire, odyometrist unvanlarında alım yapılacağı, ilgili alım için başvuruların 7 Aralık'a kadar devam edeceği kaydedildi.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde oldu: 

Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurularının online yapılacağına vurgu yapılırken, şahsen ya da posta yoluyla başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

1    - Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:
a)    T.C. Vatandaşı olmak.
b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c)    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da atfa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
d)  Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) 657 sayılı Kanunim 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Şartlar:
1             - Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamım taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
2             - 2020 ve 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P.3, Ön lisans mezunları için KPSS P93 puanı esas alınacaktır. Adayların Hemşirelik ünvan için 2020, diğer unvanlar için 2018 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir)
3             - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuramından, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
4             - Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.
5             -Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/8 maddesi gereğince, "sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kuranlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ekrem deniz 2020-11-26 23:12:49

Ne sevindik ama gaziantepmiş. Umut bile vaat etmiyorsunuz. O kadar issizlik çok alım yok . Kaf dağından gelen haberleri bile on binlerce insan umut ile okuyor.