banner388

TSK Muvazzaf Subay Alımı Ön Başvuru Süreci Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Muvazzaf Subay alımı ön başvuru sonuçlarının açıklandığı duyurdu. 

banner269

TSK Muvazzaf Subay Alımı Ön Başvuru Süreci Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Muvazzaf Subay alımı ön başvuru sonuçlarının açıklandığı duyurdu. 

17 Mart 2021 Çarşamba 11:27
TSK Muvazzaf Subay Alımı Ön Başvuru Süreci Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde başvuruları alınan 2021 yılı Hukuk Sınıfı Muvazzaf subay adayı ön başvuru sonuçlarına ilişkin MSB'nin resmi sosyal medya hesabından bilgilendirme yayımlandı. Adayların, personeltemin.msb.gov.tr adresinden sonuçlara erişim sağlayabileceği kaydedildi. MSB'nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda şu ifadeler görüldü:

1. Kuvvet Komutanlıklarına İç ve Dış Kaynaktan Hukuk Sınıfı Subay Adayı Temini Faaliyetleri 23 Mart-02 Nisan 2021 tarihleri arasında icra edilecektir.
2. Seçim Aşaması Faaliyetleri,
    a. Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), Dış Kaynaktan Başvuru yapan adaylar için MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde,
    b. Mülakat aşaması, MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde yapılacaktır.
3. İç Kaynaktan başvuru yapan adayların Evrak Kontrol, Kişilik Testi ve Mülakat aşamaları 29 Mart 2021 tarihinde yapılacaktır. 
4. Dış Kaynaktan başvuru yapan adayların seçim aşaması faaliyetleri:
    a. Birinci Aşama (23-25 Mart 2021);
        (1) Evrak Kontrol
        (2) Fiziki Değerlendirme
        (3) Kişilik Değerlendirme Testi
        (4) Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)
    b. Birinci aşamada başarılı olan adaylar arasından kadın/erkek kontenjanının 6 katı kadar aday belirlenerek 25 Mart 2021 Perşembe günü ikinci aşama için duyuru yapılacaktır.
    c. İkinci Aşama (29 Mart-02 Nisan 2021);
        (1) Mülakat
        (2) Hastane Sevk işlemleri
5. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
6. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Kurum hekimi v.b.) "Adayın spor (şınav, mekik, koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair durum bildirir tek hekim sağlık raporu" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
7. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
8. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
9. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodunun Kare Kodlu çıktısını yanlarında getireceklerdir. Bu kapsamda;
    a. Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,
    b. HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,
13. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.
14. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

RESMİ DUYURU VE DİĞER AYRINTILAR İÇİN 

https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay?prmEncrypt=GwRd2T-GyF6HAf5Z1rWGq6JPGu8INdSA4kz6VO6p5sp29-o6Fe-bBtWsTfwWSLL73FHahbsQW3-HvCdzmTthXAZ_MBECEOuUHoGtvnkGF8RFT7ky8jHDSGH_JBMXSYhL

Kaynak: Kamu Bülteni
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.