Acaba; Dünyada bizden başka kendi soydaşları mezalim altında iken, başka bir milletin fedailiğine ve avukatlığına soyunan bir ülke var mıdır?

Öyle değil mi sizce de? Nerede bir Arap'ın burnu kanasa derdi bizi alıyor. Nerede bir Afrikalı'nın ayağı taşa değse derdi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alıyor.

Afrika'nın medeniyet girmemiş bölgelerine okullar, hastahaneler ve yerleşim bölge tesisleri kurmadık mı?

Nereden bakarsanız bakın göreceksiniz ki; Ülkemizde en iyi tahminlerle 20 milyon Arap ve Afrika kökenliyi konuk ediyoruz. Hem de öyle bir misafirperver ülkeyiz ki; kendi emeklimiz den, kendi işçimizden, kendi fakir fukaramız dan, kendi dul ve yetimimizden kısacası, kendi ihtiyaç sahiplerimizden esirgediğimiz her şeyi Arap ve Afrika kökenli misafirlerimize altın tepsilerle sunuyoruz.

Arakan’dan tutun Katar'a kadar, Suriye'den tutun Irak'a kadar el atmadığımız, yardım göndermediğimiz ve ocağını tüttürmediğimiz yardıma muhtaç Arap ve Afrika ülkesi yok gibi.

Belki hiçbirimiz anlayamıyoruz ama bu misafirlerimiz bizden daha çok bu ülkeye aitmiş havasındalar.

Milletimizin sofrasında ki, ekmekten tutun da, ekmek kazandığı işine kadar her şeyini bölüşen bu misafirler, ülkemizin ekonomisinin de tepe taklak olmasına sebep olmuşlardır.

Hiç düşündünüz mü?

Arap kökenlilere ve Afrikalılara bu kadar kol kanat geren Türkiye Cumhuriyeti aynı hassasiyeti neden kendi soydaşlarına göstermiyor?

Arapların ve Afrikalıların sahip olduğu haklara neden benim; Azerbaycanlı, Türkmenistanlı, Kazakistanlı, Kırgızistanlı, Tacikistanlı, Kırımlı, Tataristanlı, Yakutistanlı, Özbekistanlı ve en önemlisi de, Çin mezaliminin altında inim inim inleyen Türkistanlı soydaşım hem de Türklerin ülkesi Türkiye’de sahip değiller?

Herkesin de bildiği gibi unutmamamız gereken bir gerçek var; Türk’ün Türk'ten başka dostu yoktur.

Arap ve Afrikalıların dertleriyle, sorunlarıyla ilgilenmek yerine neden biz öz be öz kardeşlerimize bu kadar uzak kalmışız?

Suriyeliler ve Iraklılar yurtlarında ki iç savaştan dolayı gelmişler bizim ülkemizde, ekmek elden su gölden misali rahat ve huzur içinde yaşarken, benim soydaşlarım Doğu Türkistan'da ölüm kalım mücadelesi veriyor.

Suriyeli sığınmacılar için 45 milyar dolar harcayan Türkiye; Doğu Türkistan da,ezim ezim ezilen, yoktan sebeplerle tutuklanıp hapsedilen, zindanlarda katledilen, ibadet özgürlüğü ve milliyet özgürlüğü elinden alınmış, isimleri ve Milliyetleri zorla değiştirilmek istenen DOĞU TÜRKİSTANLILAR için neden elini kolunu dahi oynatmıyor?

Sahi neden, Ermeni Soykırımını ilk kabul eden ülkelerden olan FİLİSTİN'i savunduğumuz kadar ve Filistin'e sahip çıktığımız kadar DOĞU TÜRKİSTANLI kardeşlerimize sahip çıkmıyoruz?

Hiç bir şey yapamazsak bile; Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin bağımsızlık ve var olmak mücadelelerini uluslar arası platformlara taşıyamaz mıydık? Başka bir deyişle; Filistin yada Arakan kadar değere haiz değil midir, DOĞU TÜRKİSTAN?

Türkiye Cumhuriyeti, her fırsatta İslam ülkelerinin sözcülüğüne ve hamiliğine talip olurken ne hikmetse hiç bir İslam ülkesi; ne Türkiye Cumhuriyetinin nede diğer Türk Cumhuriyetlerinin uluslar arası meseleleri ile hiç bir zaman alakadar olmamıştır.

Katil devlet Çin'in Uygur Türkleri üzerinde sırf Müslüman ve Türk oldukları için uyguladığı mezalim, baskı ve şiddet Uygur Türk'lerini derinden yaralamaktadır.

Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi, Doğu Türkistan'daki Uygur asıllı Müslüman Türklere yapılan işkencelere dikkat çekerek, Avrupa ve özellikle İslam Devletleri'nin bu zulme neden sessiz kaldığını defalarca sormasına rağmen, hiç bir zaman cevap alamamıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti, soydaşlarımızla çok daha sağlam ve samimi ilişkiler kurmak ve her alanda ilişkilerini zirveye taşımak mecburiyetindedir.

Kan ve kültür bağımız olan soydaşlarımızla uzak durmanın ve ilişkileri seyrekleştirmenin bedelini ülke ve millet olarak pahalı ödememek istiyorsak, bunun tek yolu; " TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR " inancından hareketle Dünya üzerinde ki soydaşlarımızla karşılıklı iyi ve samimi ilişkiler içinde olmaktır.
 

İşte tamda bunun içindir ki; 1 milyon kişinin sadece Türk olduğu için hapsedildiği, bütün siyasi liderlerinin, milliyetçi alimlerinin ve din adamlarının tutuklanıp hapsedildiği " ATA YURDUMUZ " da Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın, Türkiye de yapmaya çalıştıkları ( Çin Halk Cumhuriyetini) protesto mitinglerine tam destek vermeli ve onların dertlerine. hem tercüman hem de ortak olmalıyız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AYŞEN PEKİNCE 2018-04-13 12:06:45

Soydaşlarımizın acılarını yüreğimizde hissediyoruz.Emeğinize sağlık...

Avatar
terane memmedova 2018-04-13 12:39:09

üreyinize saqlok

Avatar
Heqiqet hüseynova 2018-04-13 13:05:09

Qeleminize qüvvet ereyinize sağlik.

Avatar
Arzu quliyevs 2018-04-13 13:09:08

Aqziniza sağlik bizde katilirik

Avatar
aida safarova 2018-04-13 13:21:05

üreyinize saqlik

Avatar
Fİra İmamovaGü 2018-04-13 14:20:19

Üteyinize sağlik.
Bütün tür milletleri müsafir seven humanis bir milletdir.o uzdende başlarina gelmeyen müsübet kalmadi.Önce evimizin işerisine dost kimi geler,sonra sahiblenmek isterler.Allah sebrimizi versin

Avatar
Mehmet Yalçın 2018-04-13 12:16:23

Üstat eline sağlık. Önemli bir konuyu saģır sultanların önüne koydunuz. Lakin ben derim ki; Türkiyeyi Türkler yönetirse ancak çözüm olabilir. Dış Türklerin acısı dinebilir.

Avatar
N. H. 2018-04-13 12:43:17

Arab sevdası kanında arap kanı kaynayan asılsız kimsələrdə...cahillerdr...burnundan uzağı görmeyenlerde olur. Bir gecede beşini doğub sürü aileler Türkiyenin her şeyden önce ahıak ve milli kimligini karıştıracak. Kiymetli deyerlerini unutturacak... bu malum